Rynek magazynowy Poznań- idealne miejsce na Twoje centrum logistyczne

Zarówno europejskie, jak i polskie przedsiębiorstwa są wyraźnie zainteresowane centrami logistycznymi w Poznaniu. Teren ten nieprzypadkowo jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji. Wynika to z wysoko rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, dogodnego położenia geograficznego a także prężnie rozwijającego się ośrodka gospodarczego.

Potencjał rozwojowy tej części kraju doceniły już takie firmy jak Volkswagen, GlaxoSmithKline oraz Amazon. Ci wielcy inwestorzy przenoszą tutaj swoje centra logistyczne, a także rozwijają produkcję lekką. Magazyny te stanowią poważną konkurencję dla takich samych przestrzeni znajdujących się w Niemczech.

Podstawa to dogodna lokalizacja centrum logistycznego

Wspominane już dogodne położenie Poznania na mapie stwarza fantastyczne perspektywy do ekspansji zarówno na Zachód Europy, jak i w głąb Polski. To wszystko Poznań zawdzięcza autostradzie A2 stanowiącej część korytarza tranzytowego łączącego Rosję z Europą Zachodnią. Taka lokalizacja zapewnia szybkie dotarcie do centralnych miast w kraju – w tym do stolicy Polski. Przedsiębiorstwa potrzebujące dogodnej komunikacji z Berlinem mają ją zapewnioną za pośrednictwem autostrady A12 w Niemczech. Dotrzeć można także do Frankfurtu i Pragi, a to z kolei zasługa międzynarodowej trasy z Gdańska do Pragi przebiegającej przez Poznań.

Dogodna komunikacja to nie jedyna zaleta posiadania centrum logistycznego w Poznaniu. Ważna jest także wysoko wykwalifikowana siła robocza, a także ulgi dla inwestorów związane z ulokowaniem działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wielkopolsce. Dzięki temu duża ilość zagranicznych inwestorów przenosi swoją działalność do obiektów takich deweloperów m.in. jak Goodman usytuowanych w okolicach Poznania.

Centra logistyczne w Poznaniu przystosowane do każdej branży

Duży popyt na centra logistyczne w pobliżu Poznania sprawia, że deweloperzy specjalizujący się w obiektach przemysłowych podejmują stosowne kroki, aby poszerzyć rynek zbytu. Już obecnie oddają do dyspozycji magazyny w istniejących centrach logistycznych, a także planują nowe inwestycje – chodzi szczególnie o powierzchnie budowane na specjalne życzenie najemców (tzw. build-to-suit).

Do tej pory największymi inwestycjami w Poznaniu bezwzględnie są Panattoni Park Poznań I, II & III, Segro Logistic Park w Komornikach czy Prologis w Poznaniu i Robakowie. Poza inwestycjami wielkopowierzchniowymi coraz popularniejsze stają się obiekty Small Business Units, czyli budynki, w których znajdują się pomieszczenia z nowoczesną powierzchnią biurową.

Magazyny w regionie Poznania według portalu magazyny.pl
Magazyny Poznań

Magazyny Poznań

Jeżeli interesują Cię magazyny w regionie Poznania możesz sprawdzić ich aktualny spis na http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/poznan/